Wyszukaj

Edukacja:

Kliknij, aby zobaczyć - Kliknij, aby otworzyć - Zobacz pełen artykuł tutaj - Zobacz pełen tekst tutaj - Przeczytaj pełną wersję tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Dowiedz się - kliknij tutaj - kliknij tutaj Nowoczesne media z pełną swoją agresywnością i coraz to mniejszym przywiązaniem do piastowanej misji starają się przede wszystkim zrealizować odpowiednie domysły finansowe na nadciągający rok. Projektowanie ramówki w telewizji tak samo jak dobieranie tematyki do czasopism opiera się w głównej mierze na bazie analizy tego, co cieszy się całkiem najogromniejszym zainteresowaniem. Wszystko to niestety nie prowadzi do porządnego poziomu informowania opinii publicznej, a ta w wielu przypadkach bierze własną wiedzę o rzeczywistości jedynie z tego, co uwidocznia telewizja oraz zapisuje ogólnodostępna prasa. Niestety, widać to w wielu badaniach socjologicznych, które dowodzą, jak nieduża grupa w pełnej społeczności posiada rzeczywistą wiedzę na temat najróżniejszych szczegółów systemu politycznego. Nawet znajomość programów dyplomatycznych partii, na które się głosuje, nie jest tak powszechne, jak wolno by zakładać w przeciętnej demokracji liberalnej. To przykre, nie wszystkie społeczeństwa w takim samym szczeblu czują się zobligowane do asystowania w demokracji.
W zasadzie szczera prawda jest taka, że jeśli w grę wchodzi ekologia, to bardzo często niestety jesteśmy z nią na bakier. Weźmy chociażby pod uwagę to, że przecież zapominamy o tym, aby choćby segregować śmieci. Trudno temu się dziwić, bo w końcu to w istocie nie jest rozpowszechnione, lecz pewnie z dosłownie wszystkim sobie poradzimy. Szczególnie, że w obecnych czasach spokojnie natrafimy na proekologiczne śmietniki, etc. Dużo zależy od tego jakie mamy nastawienie.
Zapewne pewni ludzie powiedzą teraz - jeśli wydaję tak wielką kasę na zakup działki oraz budowę domu, to z jakiej racji powinienem także dbać o świat, zatem zważać na wszelkie kwestie dot. ekologii? Cóż, z typowo psychologicznego puntu widzenia takowe myślenie można sensownie wytłumaczyć. Jednakowoż w żadnym wypadku nie należy sądzić, iż budując dom możemy w zupełności zignorować owy temat! Prawda jest taka, że już w trakcie szukania działki budowlanej należałoby zwrócić odpowiednią uwagę na naturę! Przecież jeżeli działka będzie zlokalizowana daleko od miasta, pewnie będziemy zużywali więcej benzyny.
Można tak naprawdę powiedzieć, że są także te działania proekologiczne, które w zupełności nic nas muszą kosztować. Weźmy choćby w rachubę to by segregować śmieci. Kapitalnie, że w Polsce świadomość ekologiczna jest coraz powszechniejsza. W końcu fakty są takie że musi mocno nam zależeć to, aby Ziemia była sporo mniej zanieczyszczona. Chociaż naturalnie szczere fakty są takie, że w zasadzie nie można zbytnio przesadzać. W końcu tak czy siak wcale nie jest powiedziane, iż tylko sam człowiek zanieczyszcza Ziemię!